Чиста вода – здорове життя

Всім відомо, що вода – це основа життя. Щодня дорослій людині слід випивати 1,5-2 літри чистої води, аби бути здоровими. Але сьогодні знайти дійсно чисту воду без жодних домішок досить складно. Навіть набираючи воду із джерела чи криниці, ви не можете бути певні, що отримаєте дійсно цілющу рідину, яка додасть сил і здоров’я вашому організму, а не навпаки. А що тоді говорити про воду, що тече по водопровідних трубах?

У пошуках живої води

Сьогодні вода з-під крану скоріше нагадує рідину, аніж живу воду, яка зможе наповнити організм корисними мінералами та мікроелементами. Проходячи через водопровідні труби, вода у багатьох українських містах не є достатньо чистою, аби сміливо пити її, навіть кип’яченою.

Набагато чистішою є вода із криниць та глибоких артезіанських свердловин. Так, глибина криниці 15-20 метрів убезпечує людину від більшості домішок антропогенного характеру у воді. Разом з тим, щоразу при бурінні свердловини для водозабору потрібно брати проби грунтових вод, аби мати підтвердження придатності води до пиття. Якщо якість води хороша – очищати її не доведеться і вам, максимум, потрібен механічний фільтр на вході в систему водопостачання, щоб захистити її від потрапляння твердих частинок. Такий фільтр ставлять на всі без винятку насоси водозабору.

Із джерел поверхневих вод водичку можна пити лише за умови, що якість води регулярно перевіряє санстанція. Так ви уникнете не лише непотрібних хімічних сполук, але й інфекцій та бактерій, які можуть потрапляти у воду після сильних опадів. Також важливо, щоб у радіусі декількох кілометрів поблизу джерела не було ніяких складів міндобрив, агропромислових ферм чи плантацій – така вода буде чистою від гербіцидів, пестицидів та нітратних солей.

Найбільші забруднювачі води

Стічні води, сміттєзвалища, добрива, які використовують для удобрення полів, відходи промислових підприємств суттєво забруднюють воду. Тонни нерозчинних у воді хімічних сполук щороку потрапляють у Дніпро, з басейну якого п’ють воду понад 35 мільйонів українців. Від забруднень щорічно страждають Дністер і Дунай, з яких «черпає» воду частина областей Західної України.

Основні загрози, які несе неочищена від солей важких металів та інших хімічних сполук вода, це: виникнення алергій, раку, змін у кістках і генетичних мутацій.

Найбільш поширеним забруднювачем води є хлор – хімічна сполука, яка дезінфікує воду від бактерій та вірусів, однак може викликати дихальні алергії та хвороби шлунково-кишкового тракту. За словами медиків, отруйні сполуки хлору руйнують структуру слизової оболонки і сприяють проникненню алергену в кров. Сульфати від промислового забруднення викликають напади астми. Вони пошкоджують тонкі стінки слизових шляхів дихальної системи. Марганець і свинець при потраплянні в організм людини негативно впливають на нервову систему, так як є токсичними канцерогенними сполуками. Кадмій погіршує роботу нирок і руйнує кровотворну систему. Фтор руйнує зуби і викликає незворотні зміни у кістках, які помітні не відразу, а за 10-30 років.

Технології очистки води

Для того, щоб вживати лише якісну питну воду спеціалісти рекомендують очищати рідину спеціальними фільтрами. Це можуть бути вугільні фільтри із знімними насадками або системи зворотного осмосу. Вугільний фільтр працює для проточної води, затримуючи на касеті чи насадці шкідливі речовини. Процес зворотного осмосу – це фільтрація рідини під тиском через мікропористі мембрани, пори яких пропускають домішки у один контейнер, а чисті молекули води залишаються в іншому контейнері. Наразі такий спосіб очищення води вважається найефективнішим. Вода, отримана завдяки фільтру зворотного осмосу очищена на 98%. А це найкращий показник з-поміж усіх існуючих фільтрів. За словами вчених, невдовзі системи зворотного осмосу з’являться у кожному домі. Скажімо, як пральна машина, планшет чи холодильник.

22 липня 2015 р. 12:39

Поділитись :