Як правильно обрати твердопаливний котел

Оголошення про продаж твердопаливних котлів заполонили рекламні видання Львівщини. Всі виробники та дистриб’ютори переконують, що їхній товар найкращий. Але як зосередитися у всьому цьому інформаційному шумі та вибрати надійний твердопаливний котел, що служитиме вам роками?

Обираємо потрібну потужність

Перший показник, від якого ви будете відштовхуватися, це потреба тепла для вашого будинку. Знаючи площу вашого будинку та його тепловтрати можна ефективно підібрати потужність твердопаливного котла. Адже, вам не потрібен  обігрівач, що генерує надлишкове тепло. Після того, як необхідна потужність котла буде встановлена, ви можете приступити до пошуку котлів, які доступні в цьому конкретному діапазоні. Завдяки нашому партнеру, високотехнологічному заводу та розробках наших конструкторів ми виготовляємо промислові, комерційні та побутові котли потужністю від 20 кВт до 330 кВт.

Перед тим, як купити котел на твердому паливі, важливо враховувати вимоги по установці системи і, за потреби, як вона може бути інтегрована у вже існуючу систему опалення. Для прикладу, якщо у вас вже функціонує газовий або електричний котел, до якого приєднана вся система опалення, то є можливість встановити твердопаливний котел як допоміжний або альтернативний вид обігріву.

Варто також розглянути типи палива, які використовує пріоритетний твердопаливний котел, так як різні котли вимагають різних видів зберігання палива і подачі палива в обладнання.  Різні котли мають механічну або ж автоматичну подачу палива у бункер котла. Котли, що працюють на пелетах часто мають автоматичну подачу палива, в той час, як котли деревні заповнити дровами можна тільки вручну. Дійсно, дрова вимагають значно більше роботи, наприклад знадобиться багато колод, щоб нагріти весь будинок, але вони будуть суттєво дешевші, ніж гранули, якщо у вас є хороший запас місцевої деревини чи деревного сміття. Котли, що опалюють гранулами, брикетами  набагато простіші у використанні, ніж котли дровах.

Типи котлів за видом палива

Коли ви вже визначилися із типом котла, варто врахувати вимоги до встановлення об’єкту, такі як наявність димоходу потрібної довжини та кімнати для утримання котла. Так, висота димоходу для котла потужністю від 20 кВт має сягати не менше 6,5 метра. Також, якщо ви опалюєте дровами або іншими видами палива, вам потрібне місце для зберігання та висушування дров. Так як, для максимальної тепловіддачі дрова мають бути сухими, а їх можна висушити під накриттям або в простій прибудові з дашком. Якщо ви плануєте палити ще й відходами деревини або сухим гіллям, варто придбати електричну дробарку, що подрібнюватиме гілля до потрібних розмірів.

При покупці котла довіряйте показникам ефективності та характеристиках. Котел має бути виготовлено на високотехнологічному заводі та він має мати необхідні сертифікати якості. Детальніше про твердопаливні котли вам розкажуть наші менеджери.

 

19 лютого 2016 р. 15:55

Поділитись :