Переваги твердопаливних (піролізних) котлів

Піролізний або газогенераційний котел – це твердопаливний котел, який працює на основі згорання палива та деревного газу, що виділяється у процесі горіння деревини. Газогенераційні котли мають у кілька разів вищий ККД (коефіцієнт корисної дії), аніж традиційні твердопаливні, є легшими в експлуатації та екологічними, чим і завдячують зростанню популярності. Про ці та інші переваги використання твердопаливних газогенераційних котлів ми розповімо у цій статті.

Переваги піролізного котла

Безпека для екології

Першою важливою перевагою піролізного твердопаливного котла є його дружність до екології. Процес горіння піролізних газів відбувається у спеціальній камері при температурі 1100°С. Викиди в атмосферу після спалювання газу практично відсутні. Це – вуглекислий газ і вода. Тут ми отримуємо ще й другу перевагу газогенераційного котла – він майже не потребує чистки.

  • Якщо котлом користуватися правильно і підбирати дрова вологістю до 60%, потреби для чистки піролізного котла не виникатиме протягом року, - розповідає розробник твердопаливного піролізного багатофункційного котла ТМ Emax пан Осип Матвійович. – Також використання сухих дров, можна пересипаних тирсою дасть максимальний ККД - 85-93%.

Ефективність піролізного котла 85-93%

Третьою перевагою є значно вища ефективність піролізного котла, на відміну від звичайного. Для прикладу, від використання 0,25 кг дров у твердопаливному котлі ми отримаємо в середньому 9 кВт енергії, а в піролізному 20 кВт, залежно від потужності. Це дозволяє суттєво заощадити на деревині або іншому паливі.

Легкість в експлуатації

Точніша регуляція роботи, ніж у інших твердопаливних котлів є четвертою перевагою. Піролізний котел зазвичай швидше виходить на потрібний тепловий режим. Для розігріву йому потрібно 20-30 хвилин. Тому, котел тривалого горіння у використанні нагадує електричний або газовий аналог. Адже, у звичайному котлі на тверде паливо гарячої води можна чекати і годину-другу.

Альтернатива на твердому паливі

П'ятою перевагою є те, що піролізний котел можна використовувати як основний, так і як додатковий засіб опалення приміщення. Скажімо, якщо ви не хочете викидати газовий чи електричний котел, ви можете додатково встановити твердопаливний котел і використовувати їх поперемінно або одночасно.

Можливість доукомплектування

Тепловий/теплоакумулюючий бак у поєднанні з піролізним котлом дасть вам додатковий бонус щодо економії палива та частоті закладки дров. Скажімо, для опалення та гарячого водопостачання будинку площею 200 м² достатньо однієї закладки дров на добу, якщо температура повітря близько 0+-5°С.

3 серпня 2016 р. 16:12

Поділитись :