Держава продовжить практику "теплих кредитів"

Український Уряд виділив ще 100 мільйонів гривень на так звані «теплі кредити» для громадян. Виділення коштів дозволить продовжити покриття державою частини суми кредитів для населення на заходи з енергозбереження.

Нагадаємо, що починаючи з 7 липня цього року надання компенсації витрат з енергозбереження було призупинено.
- Додатково буде мобілізовано 100 мільйонів гривень на стимулювання купівлі енергоефективних матеріалів та обладнання для фізичних осіб, - резюмує на сайті Уряду Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. - Ми розглянули орієнтовні обсяги фінансування цих заходів і спрямували прогнозовані надлишкові кошти на програму «теплих кредитів». 
Також, за словами урядовця, розмір відшкодування кредитів згідно до рішення планують підняти до 35%. Умови для всіх позичальників, тих хто отримує чи не отримує субсидії зроблять одинаковими. Відшкодування державою частини суми кредиту на енергозберігаюче обладнання становило від 20 до 70% вартості, залежно від форми власності та наявності субсидіантів у будинку. 

Рішення про виділення додаткових 100 мільйонів, за словами пана Зубка, ухвалили у зв’язку із популярністю кредитів та прийняттям 175 регіональних програм з фінансування енергозберігаючих кредитів. Раніше додаткову допомогу на погашення позики отримували у Львівській області. Віце-прем’єр-міністр повідомив , що ОСББ  і ЖБК отримуватимуть допомогу на погашення кредитів гарантовано і до кінця цього року. За офіційними даними програмою «теплих кредитів» скористалися близько 150 тисяч будинкових господарств. Загальна вартість кредитів 2 мільярдів гривень.

4 серпня 2016 р. 14:02

Поділитись :