Тепловий насос для опалення та кондиціонування

Тепловий насос – це універсальний пристрій, що дозволяє використовувати теплову енергію повітря, грунту та води для опалення і гарячого водопостачання будинку.

Однією з головних переваг теплових насосів є їхні компактні розміри та екологічність функціонування. Також теплові помпи є найдешевшими в експлуатації. 

Теплові насоси є пристроями, які дозволяють використовувати теплову енергію навколишнього середовища для цілей опалення. Хоча установка коштує досить дорого, але витрати швидко окуповуються. Теплові насоси є одними з найдешевших в експлуатації систем центрального опалення та побутових систем гарячого водопостачання. У спекотну пору року теплові насоси використовують як кондиціонери для забезпечення охолодження повітря та підтримання комфортного мікроклімату.

Розрізняють теплові помпи кількох видів: повітряні теплові насоси, водяні теплові насоси та грунтові теплові насоси. Кожен пристрій переробляє енергію із низькопотенційних джерел і перетворює її на теплову енергію. Завдяки застосуванню цієї технології теплові помпи дозволяють знизити до мінімуму затрати на утримання будинку чи нежитлового приміщення.

Принцип роботи теплового насоса

Тепловий насос складається з чотирьох основних елементів: теплообмінника, щоб підняти температуру навколишнього повітря, компресора, теплообмінника для відводу тепла до установки і розширювального клапана. Всі ці елементи створюють герметичну систему, заповнену речовиною, яка транспортує тепло. Ця речовина є холодоагентом з низькою температурою випаровування. За допомогою цієї функції, тепловий насос може звернутися до пар навіть при низькій температурі навколишнього середовища, наприклад, взимку.

Холодоагент у вигляді пари всмоктується в компресор, де відбувається його стиснення. У процесі зменшення обсягу пари одночасно підвищується тиск, який супроводжує підвищення температури.

Пара холодоагента потім проштовхується в теплообмінник, де віддає своє тепло воді, що циркулює в системі. У цей же час, температура пари після введення тепла зменшується, що призводить до конденсації вологи.

Конденсований холодоагент спрямовується у розширювальний клапан, який виходить через невеликий отвір при тиску вище атмосферного. Коефіцієнт розширення супроводжується досить великим перепадом тиску і перепаду температур, що в контакті з теплом навколишнього середовища знову випаровується. І процес починається знову з самого початку.

4 листопада 2015 р. 11:58

Поділитись :