Що таке рекуператор?

Рекуператор – це вентиляційна установка припливно-витяжного типу, що забезпечує постійний обмін повітря без втрати тепла. 

Функція рекуператора полягає в проведенні свіжого повітря ззовні і зсередини будівлі до виходів через теплообмінник, всередині якого відбувається процес передачі теплової енергії від одного потоку повітря до іншого. Весь процес відбувається спонтанно, без змішування повітря, що надходить ззовні. В результаті повітреобміну в рекуператорі, холодне зовнішнє повітря нагрівається до температури близької до температури всередині будівлі. Також у рекуператорах є функція донагріву повітря, яка працює від електромережі. Її варто використовувати у найлютіші морози.

Ступінь нагрівання зовнішнього повітря шляхом виведення повітря з приміщення залежить від ефективності теплообмінника рекуператора. Чим вища ефективність - тим гарячіше повітря буде подаватися. У випадку використання сучасних пристроїв відновлення тепла можна отримати температуру повітря в приміщенні 21-22 градуси тепла в кімнатних умовах без використання додаткових обігрівачів.

Під час роботи системи вентиляції, що ґрунтується на роботі рекуператора є безперервний обмін повітря в будівлі. Таким чином, немає ніякої необхідності відкривати вікна або використовувати традиційні вентиляційні труби.

На відміну від традиційної вентиляції, рекуператор природно забезпечує ефективну циркуляцію повітря, незалежно від зовнішніх умов. Його фільтри не тільки здатні захистити будинок від алергенів, що містяться в повітрі, але і перешкоджають вільному проникненню комах. Тому вам зовсім не докучатимуть комарі, бомки чи мухи.

Температура припливного повітря у рекуператорі без додаткового нагрівання, як правило, коливається на рівні від 1 до 3 градусів нижче температури усередині приміщення і буде коливатися в межах від +17 до +20 градусів, без додаткового підігріву. Різниця в температурі між внутрішньою і зовнішньою температурою повітря, що подається через систему вентиляції в цьому випадку майже непомітна.

 

4 листопада 2015 р. 14:26

Поділитись :