Плюси та мінуси LED-освітлення

Втомилися змінювати лампочки, які перегорають кожні півроку і переплачувати за електроенергію? Чудовим інноваційним рішенням для вас стане led-освітлення, інтерес до якого в світі все більше зростає завдяки ряду яскравих переваг. Серед них: економічність, різноманітність використання та безпека для здоров’я.

Перший і важливий плюс світлодіодного освітлення – це тривалість використання ламп. Високоякісна led-лампа, як стверджують відомі виробники світлодіодів може прослужити близько 50 000 годин, а це від 7 до 11 років.

Другим плюсом є висока світловіддача led-лампи на відміну від лампи-розжарювання. Так, світлодіодна лампа випромінює 120 люменів на кожен ватт енергії, у той час як люмінесцентна лампа – 60-100 люменів на ватт, а лампа розжарювання – 10-24 люменів на ватт. Світлодіоди, з яких складається лампа всю отриману енергію перетворюють у світло, у той час, як лампи-розжарювання нагріваються і виділяють тепла в 3 рази більше, аніж світла.

Можливість вибору кольору освітлення теж є суттєвою перевагою led перед звичними аналогами. Так, залежно від довжини світлової хвилі, забарвлення світла може бути як яскраво жовтого кольору, як у звичайної лампи, так і матового білого кольору.

Також led-лампи ідеально підходять для декорування приміщення та встановлення нестандартного освітлення. Завдяки тому, що лампи не виділяють тепла, коли увімкнені, їх можна вмонтовувати у підлогу, адже вони не призведуть до пожежі. Можливість вибрати яскравість світла та кольорів дозволяють створювати різноманітні ефекти у квартирі, будинку чи на вулиці.

Світлодіодні лампи є незалежними від кількості включень та вимкнення. Це не впливає ані на строк служби, ані на саму роботу лампи. Також led-лампа не згорає від перепадів напруги.

Серед мінусів, з якими стикається власник світлодіодних ламп є їхня висока ціна, що перевищує вартість люмінесцентної енергозберігаючої лампи у 5-8 разів. Однак, варто сподіватися на швидке зниження цін на led-лампи, адже все більше виробників виходять на світовий ринок із цим продуктом. Також, якщо врахувати тривалість роботи світлодіодної лампи, то вона обійдеться дешевше від усіх відомих альтернативних варіантів.

Ще одним мінусом led-ламп є монохромність освітлення, яке спрямоване в один потік і суттєво відрізняється від звичного сонячного світла. Тому задля пом’якшення світла в дорогих лампах використовують люмінофори певного спектру.

Однієї led-лампи замало задля рівномірного освітлення усього приміщення. Тому для плавного та оптимального освітлення використовують різноспрямовані світлодіоди.

У дешевих світлодіодних лампах помітна пульсація світла, яка виникає через відсутності конденсатора, який формує однотонний потік. Також лампи, виготовлені на основі неякісних світлодіодів та інших комплектуючих не працюватимуть так довго, як заявлено у більш відомих виробників.

10 серпня 2015 р. 17:20

Поділитись :