Кілька порад для утеплення будинку

Температура комфорту для людини дорівнює близько 23-х градусів тепла за Цельсієм. З сьогоднішнім подорожчанням цін на послуги енергоносіїв українцям доведеться добряче постаратися, аби утримувати таку температуру вдома за холодної пори року. Тож ми зібрали декілька порад, як зберегти тепло та зекономити енергоресурси.

Спочатку пропонуємо визначити основні тепловтрати, які відбуваються у середньостатистичному будинку.  За висновками спеціалістів, найбільше ми втрачаємо тепла через вентиляцію приміщення – десь 30-40%, 20-30% тепла зникає через стіни, ще 15-20% - через вікна, 10-20% - через дах і 4-6% через підвал.

Першим, з чого радять розпочати утеплення квартири чи будинку спеціалісти це – ущільнення або заміна вікон. Герметичні склопакети при дбайливому установленні, збережуть вам тепло, а також ізолюють приміщення від надміру міських шумів.

Другою порадою є зовнішнє утеплення приміщення. Такий спосіб створить ефект термосу у житлі. Це особливо актуально для кутових квартир, які страждають від розташування на семи вітрах. Такий спосіб утеплення дозволить заощадити на обігріві 30-40%.

Чудовим рішенням є замінити старі радіатори на нові батареї, які нагріватимуться потужніше і цим самим краще передаватимуть тепло простору кімнати. Як економ-варіант, можна прочистити старі батареї від нальоту іржі та пофарбувати їх у коричневий колір. Доведено, що тепловіддача радіаторів темних тонів на 10% вища.

Якщо ж ви ще наклеїте за батареєю захисний сріблястий екран із фольги, то збільшите тепловіддачу самої батареї на 10-15% плюс знизите втрати тепла через стіну надвір.

Замініть старі вхідні двері. Металеві китайські двері є досить холодними, тому ліпше встановити дерев’яні двері із щільних пород дерева: дуба або модрини. Такі двері краще зберігатимуть тепло, якщо у вас в під’їзді не опалюється.

Якщо ви живете на першому або останньому поверсі варто утеплити стелю і підлогу. В приватних будинках утеплюють ще й горища. Скажімо, утеплений ондуліном чи іншим ізоляційним матеріалом дах – збереже до 30% усього тепла будинку. Також варто вкрити утеплювачем стіни під підлогою або паркетом. Це збереже 5-10% тепла.

3 листопада 2015 р. 11:17

Поділитись :