Потужність "зеленої" енергії вперше взяла верх

Потужність станцій, які працюють на відновлювальних джерелах енергії у світі зросла на 50% протягом минулого року. Разом з тим, кількість кіловат, вироблених «зеленими» джерелами енергії не перевищила отримані із традиційних джерел, таких як, кам’яне вугілля, повідомляє УНІАН.

Останнє пов’язано із кліматичними особливостями і мінливістю природних факторів, таких як кількість сонячних днів, сила вітру тощо. У той час, як кам’яне вугілля може горіти цілодобово, незалежно від зовнішніх чинників.

Лідерами з використання енергії отриманої із відновлювальних джерел є високорозвинені країни: Китай, Німеччина, Великобританія, США, Португалія і Швеція. Скажімо, у Китаї щодня виготовляють 2 нових вітрогенератори. Разом із тепловими помпами, вітряками та сонячними батареями, Китай забезпечує 40% «зеленої» енергії в світі. А Португалія на 4 дні взагалі відмовилася від використання енергії отриманої із звичайних джерел.

Надзвичайно популярними є сонячні батареї, 500 000 яких щодня встановлюють у всьому світі. Зараз вчені працюють над обладнанням, яке дозволить акумулювати та використовувати накопичену у спекотні літні дні енергію сонця взимку.

Виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол зауважив, що ми є свідками трансформації глобальних енергетичних ринків у світі.

  • Тим не менше, людство має величезний невикористаний потенціал відновлювальних джерел енергії, що перевершує навіть найсміливіші прогнози, - резюмує пан Бірол.

26 жовтня 2016 р. 13:14

Поділитись :