15 цікавих фактів про енергію вітру

Вітрова енергетика показує величезні темпи зростання за останні десятиліття. Середній приріст галузі у світі сягає 26-27% щороку. Уряди розвинених країн виділяють мільярди інвестицій на отримання відновлювальної енергії вітру. Така тенденція, на думку експертів, тільки посилюватиметься, адже електроенергія, яку отримують від вітру є дешевою та не приносить шкоди довкіллю.

Ресурси вітроенергетики України є досить високими і згідно даних Міжгалузевого науково-технічного центру вітроенергетики НАНУ, становлять 30 ТВт * год/рік. Для зведення вітроелектростанцій в Україні є придатними близько 7 тисяч км² землі. Основні потужності вітроустановок рекомендують розмістити на узбережжях Чорного та Азовського морів, Подільській та Придніпровській височині, Донецькій височині. Адже, ці регіони є найбільш сприятливими для ефективного функціонування вітряних турбін протягом всього року і можуть виробляти електроенергію у промислових масштабах.

Пропонуємо вам 15 цікавих фактів про перспективну і дружню до екології вітроенергетику.

 1. Енергія вітру – невичерпна. Доки світить Сонце і своїм теплом зігріває поверхню Землі, будуть утворюватися потоки вітру. Енергії вітру у 50 разів більше, аніж фактично може використати людство.

 2. Енергією вітру ми завдячуємо Сонцю. Адже вітер утворюється завдяки зігріваючій дії денного світила на нерівну поверхню Землі. Потоки повітря прогріваються нерівномірно і це спричиняє рух повітряних мас. Вірно використавши вітер та переробивши його енергію завдяки спеціальній установці-вітрогенератору, ми отримуємо екологічно чисту електроенергію.

 3. Історики сперечаються про точний час, коли людство навчилося використовувати енергію вітру. Згідно офіційної версії, вперше вітряні млини створили у Персії близько 7 століття до нашої ери та у Китаї у 13 столітті нашої ери. В Європі вітряні млини відомі з 12 століття нашої ери. Сила вітру допомагала людям успішно рухатися Світовим океаном у потрібну їм точку планети, а також допомагала у важкій праці.

 4. Вже сьогодні жителі Португалії та Данії забезпечують більше 20% своїх потреб в електроенергії за рахунок використання «зеленої» енергії вітру. Їх наздоганяють Сполучені Штати, Німеччина та Китай, які теж планують збільшити кількість отриманої у такий спосіб електроенергії.

 5. Загальна кількість електроенергії, отриманої завдяки використанні вітру зросла на 25% за останні 10 років. Зараз галузь вітроенергетики працює у 70 країнах.

 6. Сучасні вітрогенератори найчастіше мають турбіни із трьома лопатями. Вони можуть досягати швидкості до 200 миль на годину.

 7. Вітрові турбіни складаються із 8000 деталей. Найпотужніші турбіни мають лопаті довжиною 60 метрів. Сама висота установки може сягати 20-поверхового будинку.

 8. Невеликі вітрові турбіни можна використовувати для побутових потреб. Наприклад, заряджання акумулятора.

 9. Ресурси вітрової енергії України фахівці оцінюють у 30 ТВт * год/рік.

 10. Високий потенціал вітроенергетики відзначають у Донецькій, Одеській, Херсонській, Запорізькій областях та Криму. Достатній потенціал також у Львівській, Волинській, Полтавській, Харківській та Луганській областях.

 11. Найбільше електроенергії з вітру здатні отримати турбіни, що встановлені вздовж морських та океанічних узбережь. Адже, тут є всі умови для безперебійного функціонування вітряка. Сумарний тиск вітру впродовж всього року є хоч нерівномірним, але достатньо високим.

 12. В Україні експлуатуються такі вітрові електростанції: Ботієвська, Донузлавська, Східницька, Старосамбірська, Краснодонська, Лутугінська, Сиваська, Присиваська, Сакська, Прісноводненська, Останінська, Східно-Кримська, Новоазовська, Тузлівська і Тарханкутська.

 13. Якщо оптимально використовувати технології вітроенергетики в Україні, то електроенергії отриманої таким шляхом вистачило б на покриття близько 50% загальних потреб України.

 14. Україна має потужну матеріально-технічну базу для розробки та зведення сучасних вітроелектростанцій. Вітчизняні турбіни виробляють на Південному Машинобудівному заводі у Дніпропетровську, запорізькій «Мотор Січі» та інших підприємствах.

 15. Маленькі вітрогенератори потужністю всього 1 кВт при їх розміщенні у кожному сільському населеному пункті України дадуть 30 МВт електроенергії щороку.

10 серпня 2015 р. 17:15

Поділитись :